W  ubiegłą środę klasy licealne wybrały się z panią Mariolą Golicką do kina Helios na film pt. ,, Sokół z masłem orzechowym’’.  Seans trwał półtorej godziny.

Główny bohater Zak jest wyjątkowym chłopakiem i robi wszystko, by spełnić swoje niezwykłe marzenie – chce podbić świat amerykańskiego wrestlingu. Niestety, nie jest to do końca możliwe, gdyż jest chory- ma zespół Downa. Na swojej drodze przypadkiem spotyka Tylera, drobnego złodziejaszka o wielkim sercu, który wbrew wszystkiemu i wszystkim decyduje się mu pomóc. Traktuje go jako młodszego brata , nie lituje się nad nim, tylko uczy go życia. Zak i Tyler wyruszają w pełną przygód podróż, która stanie się początkiem prawdziwej przyjaźni. Tematem przewodnim tego filmu jest właśnie przyjaźń pomiędzy zdrowym, dorosłym człowiekiem, a młodym, niepełnosprawnym człowiekiem , który nie zna świata, bo nikt mu wcześniej nie pokazał. Dzięki Tylerowi stał się bardziej samodzielny i poznał świat, którego wcześniej nie znał.

Poruszający był cytat ,, Przyjaciele są rodziną, którą wybieramy’’.

Po doskonałej projekcji odbyła się prelekcja na temat naszych odczuć po filmie: czy nam się podobał, czy nie,co przykuło naszą uwagę i  jaki moment najbardziej zapamiętaliśmy.

Większość z nas uznała ten dzień za udany. Uważam, że takich wyjść na filmy z morałem, a jednocześnie tych, które niekoniecznie są lekturą, powinno być więcej. Kamila Rudzińska 1bLO  

Agnieszka Domagała