Szkolne obchody 100 – lecia niepodległości w naszej szkole rozpoczęliśmy od zgromadzenia wokół Stołu Pańskiego i powierzenia naszej Ojczyzny Panu Bogu podczas mszy świętej. Była ona sprawowana przez ojca Karola Olborskiego w kościele parafialnym pod wezwaniem Świętego Maksymiliana Kolbego 13 listopada 2018 roku.

Rozpoczęła się od uroczystego wprowadzenia pocztów sztandarowych wszystkich szkół. Wraz z  nimi ruszył pochód dzieci, które niosły flagi państwowe i kartki z nazwiskami Polaków – twórców niepodległości.

Homilię wygłosił ojciec proboszcz Mariusz Słowik. Poruszył w niej różne aspekty odzyskania niepodległości przez Polskę. Nawiązał do obrony polskości. Przypomniał o wybitnych Polakach z tego okresu. Wskazał na to, co to znaczy być dobrym Polakiem. W procesji z darami dzieci przyniosły biało – czerwone kwiaty, chleb – symbole naszej Ojczyzny, teksty i rysunki dostarczone na szkolny konkurs patriotyczny, wino i wodę i komunikanty. Oprawą muzyczną zajęły się siostra Nadia i pani Aneta Bartłomiejczyk-Siuto. Na koniec wszyscy ośpiewaliśmy hymn „Boże coś Polskę, którego uczyliśmy się przed wyjściem do kościoła. Wydarzenie to było prawdziwą lekcją patriotyzmu w naszej szkole.