Nadszedł wreszcie ten dzień, w którym wszyscy mogli się spotkać po wakacjach. Z dużą niepewnością czekaliśmy, czy się to uda.

W dniu rozpoczęcia roku szkolnego, 1 września, powierzyliśmy całą społeczność szkolną Panu Bogu. Prosiliśmy o to, by można było uczyć się w szkole, a nasze rodziny omijała choroba.

Nasza społeczność szkolna: dyrektorzy, nauczyciele, dzieci i młodzież uczestniczyła w mszy świętej odprawianej w kościele pod wezwaniem Świętego Maksymiliana Kolbego.

W uroczystości uczestniczyła też pani prezes Stowarzyszenia Przyjaciół Szkół Katolickich, organu prowadzącego szkołę, pani Maria Chodkiewicz.

Po mszy świętej udaliśmy się do szkoły, gdzie na sali gimnastycznej uroczyście rozpoczęliśmy rok szkolny. Prezes Stowarzyszenia Przyjaciół Szkół Katolickich pani Maria Chodkiewicz przedstawiła wspólnocie szkolnej nowego dyrektora szkoły panią Agnieszkę Chyrzyńską, która od 1 sierpnia 2021 roku pełni funkcję dyrektora Katolickiej Szkoły Podstawowej Stowarzyszenia Przyjaciół Szkół Katolickich im. Świętych Dzieci z Fatimy, Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego Stowarzyszenia Przyjaciół Szkół Katolickich im. Świętej Matki Teresy z Kalkuty, Technikum Stowarzyszenia Przyjaciół Szkół Katolickich im. Świętej Faustyny Kowalskiej w Łodzi.

W tym dniu pamiętaliśmy też o obrońcach naszej ojczyzny, bowiem 1 września to rocznica wybuchu II wojny światowej.

Po zakończeniu uroczystości na sali gimnastycznej dzieci i młodzież udali się na spotkanie z wychowawcami.